Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Kryspina i Saby
05 grudnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Śpiewacze z DPS na Konkursie Kolęd w Cieklinie. - miniatura

Śpiewacze z DPS na Konkursie Kolęd w Cieklinie.

    

    Grupa mieszkańców z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu zaśpiewała kolędy na I Przeglądzie Konkursowym Kolęd, Pastorałek i Obrzędów Bożonarodzeniowych, który odbył się 24 stycznia br. w Cieklinie.


   Wystąpiły w nim grupy obrzędowe i kolędnicze reprezentujące Przedszkola, Szkoły Podstawowe i Gimnazja z terenu gminy Dębowiec oraz indywidualni artyści.

Występom przyglądała się komisja konkursowa w składzie: Przewodniczący – Zbigniew Dranka (przewodniczacy Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu w Jaśle), Stanisław Spólnik – sekretarz Gminy Dębowiec, Teresa Spólnik – dyrektor GZOS w Dębowcu, Mariusz Zoła – organista Parafii Dębowieckiej oraz Paweł Steczkowski – wokalista, instrumentalista, brat znanej piosenkarki Justyny Steczkowskiej.

Organizatorzy, czyli Regionalne Stowarzyszenie Folklorystyczne WRZOS oraz Gmina Dębowiec zaprosili do udziału również nasz Dom. Dzięki temu, mieszkańcy kolejny raz mogli wystąpić na jednej scenie z młodymi artystami, pochwalić się swoimi zdolnościami i pokazać się społeczności lokalnej. ,,Foluszoki" wystąpili tym razem jako Grupa Śpiewacza, wykonali trzy tradycyjne kolędy i zostali wyróżnieni pamiątkowym dyplomem i statuetką.


« powrót