Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich - miniatura

Młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich

"Chwała Bogu na niebiosach,nieskończona chwała.

Niech pokojem się napełni, ziemia w okrąg cała..."

 


     Co roku, w okresie bożonarodzeniowym do Domu Pomocy Społecznej w Foluszu przyjeżdzają zaprzyjaźnione, okoliczne szkoły. Dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkół, możemy uczestniczyć w wydarzeniach narodzin maleńkiej miłości, niezgłębionej tajemnicy, która przyniosła światu pokój, prawdę, nadzieję i miłość.

31 stycznia 2013 roku zawitali młodzi artyści ze Szkoły Podstawowej w Łazach Dębowieckich, wraz z Panią Dyrektor Jolantą Byczek. Oprócz tradycyjnych Jasełek, mieszkańcy mieli możliwość usłyszeć i zaśpiewać wspólnie kolędy i pastorałki bożonarodzeniowe. "Gwiazdy małej sceny" po raz kolejny ukazały swoje zdolności – cały program artystyczny ubarwiony był melodyjnym brzmieniem fletu, brawurową grą aktorską i niepowtarzalnym klimatem. Wszystko to sprawiło, że przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która nie szczędziła oklasków i ciepłych słów.

Coroczne, poświąteczne przyjazdy gości są dla mieszkańców bardzo ważne, gdyż sami w młodości występowali na deskach szkolnych i pozaszkolnych scen. Często takie występy są dla mieszkańców swoistą kolebką wspomnień o latach beztroskiego dzieciństwa, o rodzinie i przyjaciołach.
« powrót