Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

  ,, Przygoda z filmem i teatrem – spotkanie z Anną Demczuk" - miniatura

,, Przygoda z filmem i teatrem – spotkanie z Anną Demczuk"

     W dniu 11 grudnia w naszym odbyły się warsztaty teatralne z udziałem Anny Demczuk, od 1985 roku aktorki Teatru im. W.Siemaszkowej w Rzeszowie.


    

      W spotkaniu wzięli udział m.in. mieszkańcy, którzy mają już doświadczenia aktorskie i występowali na dużej scenie, a nawet zagrali rolę w filmie ,,Nikifor-moje drugie imię" . Film ten został nakręcony w Domu Pomocy Społecznej i jest fabularyzowanym dokumentem, nagradzanym na festiwalach filmowych, opowiadającym o ostatnich dniach życia sławnego malarza prymitywisty Nikifora Krynickiego.

Spotkanie z Anną Demczuk było dla naszych aktorów okazją do podzielenia się doświadczeniami filmowymi, gdyż pani Anna zagrała rolę pielęgniarki w filmie Krzysztofa Krauzego pt. ,,Mój Nikifor" i opowiedziała o swojej pracy aktorskiej zarówno w filmie jak i na scenie teatralnej. Mieszkańcy pytali jak zostać profesjonalnym aktorem, gdzie się tego nauczyć, jak stawiać pierwsze kroki i jak szlifować kunszt aktorski.

Artystka udzieliła naszym aktorom kilka wskazówek dotyczących przygotowań do roli, treningów, ćwiczenia dykcji, zapamiętywania tekstu oraz radzenia sobie z tremą na scenie.

Mieszkańcy pochwalili się również swoim montażem słowno-muzycznym.
« powrót