Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dzień chorego. - miniatura

Dzień chorego.

 

" Mario, Matko z La Salette,

usłysz prośby, wołam Cię.

Niech Twe łzy wciąz rzeźbią Serca kształt,

tak samo jak na La Salette"     Pierwszy dzień wrześniowego Odpustu ku czci Matki Bożej z La Salette w Dębowcu od wielu lat jest szczególnie poświecony osobom starszym, chorym i cierpiącym oraz tym, którzy towarzyszą im w trudach i chorobach. Z tej okazji do Bazyliki Mniejszej w Dębowcu zawitali również mieszkańcy Domu, którzy ponowili swoja duchową bliskość z innymi chorymi, przebywającymi w szpitalach i innych ośrodkach pomocy społecznej, oraz indywidualnie pielgrzymującymi. Uroczystości rozpoczęło nabożenstwo rózancowe w intencji osób chorych i starszych. W Eucharystii koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Zygmunta Kudyby, uczestniczyło ok. 2500 wiernych oraz 25 kapłanów.

     W tym dniu mieszkańcy mogli skorzystac z Sakramentu Pojednania, zakupić wiele pamiątek i słodkości na tzw. kramach, oraz spotkali sie ze swoimi rodzinami, znajomymi, koleżankami i kolegami z innych placówek. Organizatorzy zapewnili wszystkim smaczne, słodkie bułeczki, które umiliły drogę powrotną na Folusz.Pani Helena L. Wracając z Dębowca stwierdziła – "Duchowe wsparcie oraz możliwości przebywania przed obliczem Matki Bożej z La Salette to dla nas nadzieja i pocieszenie w chorobie".


« powrót