Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Artyści z DPS w Foluszu kolejny raz na dużej scenie. - miniatura

Artyści z DPS w Foluszu kolejny raz na dużej scenie.

    

     10 września br. uzdolnieni mieszkańcy naszego Domu wzięli udział w XIV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Województwa Podkarpackiego.


    

     Tegoroczna impreza odbyła się w Przemyślu i zgromadziła artystów z 18 placówek. Na scenie Domu Pomocy Społecznej w Foluszu reprezentowała grupa ORIENTO w składzie: Zofia Krzywińska, Helena Lisowska, Bogusław Przepióra, Mariusz Ryznar i Krzysztof Ochałek, natomiast na wystawie swoje prace zaprezentowali: Agnieszka Stanis, Maria Czeluśniak, Bogdan Biega, Czesław Pojnar, Piotr Krochmal, Zofia Krzywińska, Bogusław Przepióra, Antoni Łępa, Antoni Chmiel. Występ wokalno – taneczny w wykonaniu naszych mieszkańców został przyjęty z wielkim entuzjazmem i porwał publiczność nie tylko do współczesnego śpiewania ale i do tańca. Ostatni utwór śpiewała już cała sala, nagradzając naszych artystów gromkimi brawami. Wystawa prac również cieszyła się dużym zainteresowaniem, a niektóre eksponaty przykuwały uwagę nawet wytrawnych znawców sztuki.

     Corocznie impreza ta jest okazją do pokazania przez osoby niepełnosprawne swojego dorobku artystycznego na szczeblu wojewódzkim. Wystawy gromadzą prawdziwe dzieła sztuki, a na scenie wśród niepełnosprawnych artystów można spotkać naprawdę wielkie talenty. Przegląd ten to również okazja do zobaczenia twórczości innych, oraz do wymiany doswiadczeń. Tutaj każdy może podzielić się swoją wrażliwością w tworzeniu sztuki i w obcowaniu z nią.

     Jednym z najważniejszych aspektów takiego spotkania jest szeroko rozumiana integracja, zawieranie nowych i odnawianie starych znajomości, wspólna zabawa, radość z życia i okazja, aby choć na chwilę zapomnieć o swoich troskach i chorobie.« powrót