Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dożynki Powiatowe w Dębowcu - miniatura

Dożynki Powiatowe w Dębowcu

26 sierpnia 2012 r. delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uczestniczyła w Dożynkach Powiatowych w Dębowcu. Własnoręcznie wykonany plon, mieszkańcy nieśli z dumą w korowodzie dożynkowym.

     Obchody swięta plonów rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której został przedstawiony obrzęd dożynkowy połączony z rozdawaniem chleba przez gospodarzy dożynek: Starostę Powiatu Jasielskiego oraz Wójta Gminy Dębowiec.

Następnie przyszedł czas na "Lato z kulturą powiatu jasielskiego", które rozpoczęło się od występu kabaretu Oriento działającego w DPS w Foluszu. W swoim programie zatytułowanym " Powiadają ludzie, że bieda umarła..." kabaret zaprezentował skecze i piosenki na ludową nutę.

Repertuar przypadł do gustu licznie zebranej publiczności, czego dowodem była " żywa reakcja" widzów. Jeden z fanów grupy Oriento, spontanicznie dołączył na scenę do zespołu krzycząc " kocham was " . Po występie przyszedł czas na wspólne biesiadowanie wraz z innymi delegacjami z terenu Powiatu Jasielskiego.

Zapraszamy do fotorelacji.« powrót