Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

PARADA KOSZY  Z PLONAMI ZIEMI W GORLICACH - miniatura

PARADA KOSZY Z PLONAMI ZIEMI W GORLICACH

    
 
     "Dożynki to czas zbiorów i radości życia oraz wdzięczności Panu Bogu za urodzaj plonów"

Kosz dożynkowy to symbol Święta Plonów Ziemi

Bogato zdobiony wypełniony ''dobrami natury''

jest uosobieniem wszystkich zebranych plonów

oraz tegorocznego urodzaju

Ileż to pracy i modlitwy w uprawę roli włożyć trzeba,

żeby mieć na stole, na białym obrusie,

świeży bochen chleba.

Lubimy jabłuszka i słodkie gruszki,

na śliwki jesteśmy łakomczuszki,

marchewkę chrupiemy jak zajączki

Pomidory też zjadamy, gdy nam wpadają do rączki....

/ fragment prezentacji plonu przygotowanego pod fachowym okiem instruktorów k-o przez mieszkańców tut. Domu/.

    

    W dniu 29 sierpnia 2012 roku delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z Dyrektorem Panem Karolem Adamskim i opiekunem grupy uczestniczyli w Letnim Spotkaniu Integracyjnym pt. "Parada koszy z plonami ziemi", które odbyło się w Gorlicach. Uroczystość otowrzyła Pani Dyrektor DPS w Gorlicach, ul. Sienkiewicza, która serdecznie powitała zebranych gości, podziękowała sponsorom oraz życzyła dobrej atmosfery, wspaniałej zabawy i degustacji przygotowanych potraw.

Po oficjalnym poświęceniu i prezentacji koszy przygotowanych przez zaproszone domy pomocy społecznej, mieszkańcy mieli możliwość skosztowania: pierogów, smalcu, ciasta, owoców, warzyw, konfitur, chleba, słodkich bułeczek, wędliny i wielu innych smakołyków. Na szczególne uznanie zasługuje estetyczna dekoracja stołów i koszy. Wykorzystano kwiaty polne i ogrodowe, grzyby, runo leśne, owoce, warzywa, zboże oraz zioła.


Artystyczną część letniego spotkania inegracyjnego uświetniły występy artystyczne. W świat baśni przenieśli nas uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorlic prezentując program słowno – muzyczny. Kolorowe, barwne stroje, rozsypane przez wiosnę kwiaty wśród gości nadały całemu przedstawieniu czar i magię. Nie zabrakło również solistów, którzy prezentowali polskie i włoskie utwory muzyczne, oraz wiersze własnego autorstra - tu należą się brawa dla mieszkańców DPS w Gorlicach.

Spotkanie zakończyło się zabawą taneczną. Przy dźwiękach muzyki wszyscy bawili się znakomicie. Dużo radości i buziaków dostarczyła zabawa z chusteczką haftowaną i taniec w kółku oraz sympatyczne rozmowy prowadzone z innymi gośćmi w trakcie pauz muzycznych.

Dziękujemy Dyrekcji, Personelowi i Mieszkańcom DPS w Gorlicach za serdeczne przyjęcie, smaczne jedzenie i miłą atmosferę.

Fotorelacja: powstanie kosza dożynkowego w DPS w Foluszu, mieszkańcy Domu na " Paradzie koszy z plonami ziemi".
« powrót