Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Moje miejsce na Podkarpaciu   - miniatura

Moje miejsce na Podkarpaciu

     W odpowiedzi na zaproszenie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób  z Upośledzieniem Umysłowym Koło w Jarosławiu, dnia 21czerwca 2012r  grupa mieszkańców biorących udział w Wojewódzkim Przeglądzie Artystycznym Osób Niepełnosprawnych, Moje miejsce na Podkarpaciu   i w Europie pod nazwą "Podkarpackie – przestrzeń otwarta dla wszystkich", wybrała się na pokonkursową wystawę prac, która miała miejsce w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

     Warto nadmienić, że spośród 270 nadesłanych na konkurs prac, obrazy  mieszkańców Domu pana Bogusława P. i Bogdana B., zostały ocenione przez komisje konkursową jako jedne z najciekawszych i znalazły się na wystawie.  Wyeksponowane zostały  tam tylko niektóre prace, a satysfakcją dla autorów był sam fakt, że wykonane przez nich obrazy zawisły obok prac laureatów konkursu i były podziwiane przez petentów w/w Urzędu.
    Przy okazji tego wyjazdu, zorganizowaliśmy  spacer po Rzeszowie. W związku z tym,        że w miesiącu czerwcu odbywają się nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, wybraliśmy się do Katedry pod tym wezwaniem. W Kościele parafialnym w Foluszu, z którym mieszkańcy Domu są związani,  jest również czczone Najświętsze Serce Pana Jezusa, gdzie zaledwie tydzień temu uczestniczyli w uroczystościach odpustowych. Spacer po Rzeszowie, w tym upalnym dniu, zakończył się odpoczynkiem w cieniu drzew i chłodzie fontanny w Parku "Solidarności", w którym znajduje się pomnik Juliusza Słowackiego, naszego wieszcza narodowego.
W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zatrzymali się w restauracji na obrzeżach miasta, gdzie wzmocnili się pizzą i napojem chłodzącym. Jadąc w kierunku Folusza, uczestnicy wycieczki zatrzymali się na krótki odpoczynek, w niecodziennym plenerze, u stóp  Zamku "Kamieniec"         w Odrzykoniu.  Wzmocnieni kubkiem aromatycznej kawy, pełni wrażeń  i w dobrym nastroju,     ale  nieco zmęczeni  powrócili do Domu.


« powrót