Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

BOŻE CIAŁO W DPS  - miniatura

BOŻE CIAŁO W DPS

     Dla celebracji kultu trasa procesji  w Dniu Bożego Ciała jest przyozdabiana przez ścięte drzewa ustawiane przy trasie przemarszu.  W trakcie procesji ludzie śpiewają pieśni i litanie. W polskiej tradycji tworzy się także symbole religijne poprzez posypywanie kwiatami według wzorca drogi, po której ma przechodzić procesja.
     Procesja Bożego Ciała  prowadzona przez ks Roberta Imbierowicza, kapelana Domu oraz proboszcza Parafii Folusz, w dniu 7 czerwca br.,  po Mszy Św. rozpoczęła się przed ołtarzem polowym przy Domu Pomocy Społecznej. Ołtarz na ten szczególny dzień wykonali mieszkańcy wraz z pracownikami Domu. Obraz z namalowanymi elementami  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej,  przyozdobiony zielonymi listkami bukszpanu oraz na białym obrusie piękne kwiaty, tłum wiernych - to był nasz dar dla Pana.  Następnie wierni wraz z niosącym monstrancję Księdzem przeszli do pozostałych trzech ołtarzy, gdzie czytano fragmenty Ewangelii i śpiewano pieśni. Jak corocznie uroczystość ta była ogromnym duchowym przeżyciem dla mieszkańców, pracowników, wiernych parafii Folusz.


« powrót