Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

ORIENTO" ROZPOCZYNA SEZON NA SCENIE - miniatura

ORIENTO" ROZPOCZYNA SEZON NA SCENIE

" MIŁOŚĆ TO NIE TYLKO BIERNE DOZNAWANIE.

  CZYNNY CHARAKTER MIŁOŚCI MOŻNA NAJOGÓLNIEJ OKREŚLIĆ ZDANIEM,

  ŻE KOCHAĆ TO PRZEDE WSZYSTKIM DAWAĆ, A NIE BRAĆ”.

                                                                                 ERRICH FROMM


    
     Dzień św. Walentego czyli popularnie tak zwane Walentynki są obchodzone w naszym kraju od niedawna. Tradycja ta przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych około 10 lat temu. Każdy czy duży czy mały, czy młody czy stary wie, że 14 dzień lutego to święto zakochanych.
    Dotychczas w naszym domu było ono obchodzone w dość niewidoczny sposób. W tym roku grupa teatralna "Oriento" wzięła Dzień Zakochanych w "swoje ręce" i zaprosiła wszystkich pracowników oraz mieszkańców Domu na spotkanie poetyckie - "Miłość, miłość i jeszcze raz miłość", do pomieszczenia jak z bajki. Setki serduszek przyozdabiały cały pokój spotkań. Zapalone świece dodawały magii temu spotkaniu.  Mieszkańcy wykazali się własnymi pomysłami, wielu z nich napisało własne wiersze, które zaprezentowali publiczności. Od wierszy z płomienną  miłością, poprzez te z nutką melancholii, niespełnioną miłością, aż do tych przy których serca biją szybciej,  w swym programie prezentowali to, co im w duszy gra. Prowadzący, Pani Ala i Pan Bogdan,  wprowadzili wszystkich  w  romantyczny nastrój. Publiczność w zachwycie i skupieniu  słuchała również wierszy znanych poetów m. in., J. Tuwima, B. Leśmiana w wykonaniu dwunastu mieszkańców, którzy w ich prezentację włożyli całe serce.I oto w tym roku, Dzień Św. Walentego spędziliśmy na wesoło i romantycznie.
     Na zajęciach w pracowni terapii zajęciowej zostały wykonane serduszka, które po przedstwieniu zostały przez artystów wręczone wszystkim przybyłym gościom. Z kolorowych skrzynek wysypało się mnóstwo pięknych, ręcznie robionych walentynkowych kartek z życzeniami. Ten dzień zakończyliśmy zabawą, gdzie zagrała muzyka "na żywo", w wykonaniu Pana Przemka – instruktora k-o.  Były  tańce i muzyczne walentynkowe dedykacje.
    Kochać to dawać i to właśnie uczyniła grupa "Oriento", dając innym radość w Dniu Św. Walentego.


« powrót