Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Z wizytą u Gaździny Podhala. - miniatura

Z wizytą u Gaździny Podhala.

     Ludźmierz – niewielka miejscowość koło Nowego Targu był celem pielgrzymki autokarowej, którą mieszkańcy DPS w Foluszu odbyli 22 września 2011 r.

     W neogotyckim kościele z rokokowym ołtarzem z łaskami słynącą od wieków figurą Matki Bożej Ludźmierskiej nasi mieszkańcy modlili się podczas Mszy Św., którą poprowadził kapelan DPS w Foluszu Ks. Robert Imbierowicz. Po Mszy wszyscy zwiedzali Maryjny Ogród Różańcowy przy Sanktuarium MB Ludźmierskiej Królowej Podhala. Wybudowany ku chwale Boga w Trójcy Świętej Jedynego na Jubileusz 2000-lecia chrześcijaństwa, jest przesłaniem różańcowym Ojca Świętego i naszego pokolenia u progu trzeciego tysiąclecia dla przyszłych pokoleń.

 

W sali multimedialnej dla naszych pielgrzymów został również wyświetlony film o historii Ludźmierza i wielkich wydarzeniach związanych z jego Sanktuarium. W drodze powrotnej miejscem godnym zwiedzenia był też Ołtarz Papieski w Starym Sączu, z muzeum papieskim. Tam też, na zakończenie zwiedzania na znajdującym się obok palenisku mieszkańcy wspólnie piekli kiełbasę, po czym ruszyli w dalszą drogę powrotną do Domu. Po powrocie niektórzy z nich mówią: - ,, bogatsi o kolejne duchowe doświadczenia, możemy na nowo mieć siłę i cierpliwość w zmaganiu się ze swoją chorobą".
« powrót