Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

TURNIEJ FINAŁOWY  SENI CUP W TORUNIU - miniatura

TURNIEJ FINAŁOWY SENI CUP W TORUNIU

       W dniach 5 – 7 lipca 2011 roku drużyna piłkarska z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uczestniczyła w Turnieju Finałowym Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2011 w Toruniu. W finale wystąpiło 30 drużyn z 10 krajów Europy / Polski,Litwy, Łotwy, Białorusi,Ukrainy, Rosji, Słowacji, Czech, Węgier i Niemiec/.


       Uroczyste rozpoczęcie pierwszego dnia Turnieju poprzedziła parada uczestników, która barwnym korowodem przeszła ze Starego Rynku do Fosy Zamkowej gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Turnieju. Po przywitaniu drużyn przez organizatorów i Prezydenta Miasta Torunia miał miejsce pokaz walk rycerskich Bractwa Kerin.

W drugim dniu na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Toruniu rozpoczęły sie rozgrywki finałowe w pięciu grupach, do których drużyny zakwalifikowały się po wcześniej przeprowadzonych meczach obserwowanych.

Dużyna DPS Folusz zagrała w grupie C wraz z drużynami z Opolna Zdroju, Vel'kego Pola, Grudziądza DPS i WTZ oraz Miedar.

Ostatni dzień zmagań piłkarskich wyłonił faworytów, a drużyna z Folusza po ciężkich zmaganiach w ogólnym podsumowaniu uplasowała się na 18tym miejscu. Na zakończenie Turnieju drużyny zostały nagrodzone pucharami, a wszyscy zawodnicy medalami i upominkami.

Udział w Turnieju był dla mieszkańców Domu nie tylko sprawdzianem umiejętności sportowych, ale również okazją do szeroko rozumianej integracji międzynarodowej.

 

Wyjazd na Turniej Finałowy możliwy był dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Jaśle, które sfinansowało podróż dla drużyny piłkarskiej z DPS w Foluszu.« powrót