Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

III Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej - miniatura

III Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej

23.05.2011

     W dniach 19-20 maja 2011 roku w Sanktuarium Matki Bożej z La Salette w ramach III Przeglądu Pieśni Religijnej i Patriotycznej odbyło się spotkanie integracyjno-dziękczynne za beatyfikację Jana Pawła II.


    Tegoroczna edycja nie różniła się od poprzednich. Tematyka nawiązywała do beatyfikacji naszego rodaka Papieża Jana Pawła II i pod takim też kątem program Przeglądu był przygotowywany. Przegląd miał charakter wielowymiarowy, ale jego nadrzędnym celem była integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną. W dalszej kolejności pojawił się wątek patriotyczny, ekumeniczny i wspomnieniowy.

     W Przeglądzie, jak co roku, wzięli udział mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Foluszu oraz delegacje z poszczególnych placówek tj. :

- Domu Pomocy Społecznej z Brzozowa, Moczar, Krosna, Gorlic, Iwonicza i
  Tarnobrzega.
- Środowiskowego Domu Samopomocy z Leska i Krosna.
- Warsztatów Terapii Zajęciowej z Brzostku, Haczowa i Huzeli.
- Dom Socjalnych Służeb z Plaveckie Podhradie.

    Dzięki udziałowi w takim przeglądzie mogliśmy doświadczyć wielu niezopomnianych wrażeń i przeżyć. Uczestnictwo w koncercie utwierdziło nas w przekonaniu jak ważna jest integracja i otwartość na drugiego człowieka.

 
« powrót