Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Blaga 2010

17.12.2010

             W czwartek 16 grudnia grupa kabaretowa ORIENTO z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wystąpiła na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie na XVI Przeglądzie Młodzieżowych Wieczorów Rozrywkowych ,,Blaga 2010".

Grupa została zaproszona przez krośnieńskie Studium Animatorów Kultury – współorganizatora Przeglądu.

 


ORIENTO wystąpiło poza konkursem jako gość specjalny z programem pt. ,,Kalejdoskop" złożonym z piosenek i skeczy. Oczekiwania publiczności i wysoko postawiona poprzeczka po występie z przed dwóch lat nie sparaliżowały naszych aktorów, którzy znów pokazali dobrą formę i jako grupa osób niepełnosprawnych spotkali się z gorącym przyjęciem i wielkim aplauzem krośnieńskiej widowni.

Kabaret ORIENTO po krótkiej przerwie wznowił swą działalność, a kilka tygodni prób na nowo zachęciło mieszkańców, by znów pokazać się szerszej publiczności. Realizując nowe pomysły mogą spełniać się jako artyści sceniczni, co jest świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu i doskonałą odskocznią od trudów dnia codziennego. A sukcesy, które są efektem tej pracy to najlepszy lek i  dodatkowa motywacja do dalszej pracy. 

Wszystko po to, aby naszym mieszkańcom dodawać "życia do lat", a nie odwrotnie. « powrót