Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

111 - miniatura

01.10.2010
W dniu 29 września br. na terenie naszego Domu odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia figury Św. Michała Archanioła.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kaplicy Domu, po czym mieszkańcy,  pracownicy oraz zgromadzeni goście przeszli pod figurę gdzie odsłonięcia dokonała Pani Senator RP Alicja Zając oraz członek Zarządu Powiatu Jasielskiego Adam Pawluś.
 

"Św. Michał Archanioł będzie roztaczał z Folusza na cały powiat jasielski i najbliższą okolicę swoje łaski, swoją opiekę, która jest nam niezmiernie potrzebna w codziennym, niełatwym życiu" – powiedziała Senator Alicja Zając.

Na tablicy znajdujacej się na pomiku Św. Michała Archanioła umieszczono słowa modlitwy: "Św. Michale Archaniele broń nas w walce przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha, bądź nam obroną. Niech mu rozkaże Bóg pokornie prosimy, a ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i innne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich krążą po świecie, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen."


 


« powrót