Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

BÓG HONOR I OJCZYZNA - miniatura

BÓG HONOR I OJCZYZNA

27.10.2009
             Pod takim tytułem w ubiegłym tygodniu w Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu, odbył się I Przegląd Pieśni Religijnej i Patriotycznej.

           W konkursie licznie wzięli udział zaproszeni goście, delegacje mieszkańców i uczestników z Domów Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej i Środowiskowych Domów Samopomocy z województwa podkarpackiego, małopolskiego a także z zaprzyjaźnionego DPS-u spod Bratysławy.

 

 

Pierwotnie planowano przegląd pieśni religijnej jednak dorzucono do tego wątek patriotyczny stwarzając tym samym większe możliwości dla uczestników konkursu. Ten przegląd ma charakter międzynarodowy, wystarczy wspomnieć o Domu Socjalnych Usług spod Bratysławy, czy zakonnicach z Indii i z Filipin. Zainteresowanie uczestnictwem w Przeglądzie było bardzo duże, ale ze względu na ramy czasowe, (każdy występ trwał ok. 15 minut), musielibyśmy mieć na to dwa dni” – mówił Dyrektor Domu Rafał Gużkowski.


            Organizatorzy składają podziękowania sponsorom, dzięki którym ta impreza mogła się odbyć czyli; PNiG w Jaśle, Orto-Res Rzeszów, Bank Spółdzielczy w Dębowcu, Zakład Remontowo – Budowlany z Ulaszowic, Garmażerka Trafunek z Dębowca.

Szczególne wyrazy uznania należą się ks. Romanowi Grądalskiemu – Superriorowi Sanktuarium Matki Boskiej Saletyńskiej w Dębowcu.

 
« powrót