Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Projekt WSPIERAM

         
           Dom Pomocy Społecznej w Foluszu realizuje Projekt "WSPIERAM", który jest współfinansowany przez Ministerstwo Pracy  i Polityki Społecznej.
Projekt jest działaniem z zakresu funkcjonowania i rozwoju sieci oparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.
 

Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja mieszkańców, ich integracja ze środowiskiem lokalnym, oraz przełamanie stereotypów dotyczących postrzegania osób dotkniętych chorobą psychiczną.  Cel ten zamierzamy osiągnąć poprzez zaangażowanie mieszkańców w tworzenie i realizację, a później także promocję filmu "Nikifor - Moje drugie imię".
 
           Tematyka filmu nie jest przypadkowa. Nikifor Krynicki uznany dziś na całym świecie za jednego z najwybitniejszych prymitywistów, poprzez długi czas był niezauważany i niedoceniany jako artysta. Splot wydarzeń doprowadził do tego, że zachorował na gruźlicę. Ostatnie miesiące życia spędził w Sanatorium Przeciwgruźliczym w Foluszu.            
                          
        Realizując projekt, chcemy udowodnić że osoby z zaburzeniami psychicznymi są obdarzone dużą wrażliwością, i talentem. Mieszkańcy DPS w Foluszu jak dotychczas uczestniczyli w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi, imprezach integracyjnych, przedsięwzięciach okolicznościowych. Wystarczy wspomnieć o działającym w DPS kabarecie, kąciuku literackim, kółku szachowym, czy zakończonym niedawno kursie tańca.

        Zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie krótkiej ankiety . Jej wypełnienie będzie miało kluczowe znaczenie dla powodzenia Naszego Projektu.
 
 
 
 
 « powrót