Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

KONKURS EKOLOGICZNY „My dla przyrody – przyroda dla nas” - miniatura

KONKURS EKOLOGICZNY „My dla przyrody – przyroda dla nas”

26.06.2009

              24 czerwca 2009r., w naszym Domu odbył się konkurs ekologiczny pt: „My dla przyrody – przyroda dla nas”.

Stało się już tradycją organizowanie w naszym Domu konkursu popularyzującego szeroko rozumianą ideę integracji osób niepełnosprawnych poprzez promowanie ochrony środowiska, poznawanie otaczającej nas przyrody oraz życia w zgodzie z naturą, ukazanie piękna naszej Ojczyzny, poprzez twórczość artystyczną, nagradzanie twórców niepełnosprawnych.


            W konkursie wzięli udział mieszkańcy i uczestnicy ŚDS Brzozów, ŚDS Lesko, DPS Rzeszów ul. Powstańców Styczniowych, ŚDS Tyczyn, DPS Gorlice, DPS Rzeszów ul. Załęska, WTZ Brzostek, DPS Krosno, WTZ Huzele, DPS Iwonicz, WTZ Haczów, DPS Moczary, ŚDS Folusz, ŚDS Rzeszów oraz organizatorzy.

Swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciele władz samorządowych województwa podkarpackiego i powiatu jasielskiego; Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Bogdan Rzońca, Starosta Jasielski Adam Kmiecik, Wicestarosta Jasielski Witold Lechowski, Przewodnicząca Rady Powiatu Alicja Zając, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Zdzisław Dubis, oraz Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Ryszard Hebda.

Podstawowym elementem spotkania był konkurs, który przeprowadzono w trzech kategoriach: malarstwo, fotografia i wiedza na temat przyrody, w których to oceniano prace uczestników oraz ich wiedzę.

W kategorii fotografia zwyciężyli:

I miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Haczowie,

II miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie,

III miejsce – Dom Pomocy w Foluszu.

W kategorii malarstwo zwyciężyli:

I miejsce – Dom Pomocy Społecznej w Foluszu,

II miejsce - Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie,

III miejsce - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Haczowie

W kategorii wiedza na temat przyrody zwyciężyli:

I miejsce – ŚDS Lesko i ŚDS Folusz,

II miejsce – DPS Moczary, ŚDS Brzozów, DPS Krosno, DPS Rzeszów, DPS Iwonicz, ŚDS Tyczyn,

III miejsce – DPS Folusz, WTZ Haczów, DPS Brzozów.

Laureatom i wszystkim uczestnikom konkursu wręczono nagrody i dyplomy.

              Spotkanie uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobryni które mimo trwających wakacji przygotowały i przedstawiły inscenizację bajki     pt:” Księżniczka na ziarnku grochu”. Przedstawienie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem widzów, którzy nagrodzili występ dzieci dużymi brawami. Młodzi artyści na zakończenie swojego występu przy akompaniamencie muzyki razem z publicznością śpiewali piosenki biesiadne.

Wystąpił także działający w naszym Domu kabaret “ORIENTO”. Humorystyczne skecze przedstawiane przez naszych artystów jak zawsze rozbawiły publiczność.

            Bardzo ciekawym elementem spotkania był przeprowadzony konkurs, w którym wzięli udział Starosta Jasielski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Jaśle, oraz Kierownik ŚDS w Tyczynie i Dyrektor DPS w Rzeszowie. Pytania zostały przygotowane przez mieszkańców naszego Domu, które dla odpowiadających stanowiły nie lada wyzwanie, jednak z pomocą prowadzącego konkurs udało się uzyskać prawidłowe odpowiedzi. Walka była na tyle wyrównana, że zakończyła się remisem. Ponieważ konkurs prowadził Dyrektor naszego Domu i nie mógł w nim uczestniczyć, Starosta Jasielski zrewanżował się równie ciekawym i trudnym pytaniem matematycznym.

Oprócz wernisażu, goście mogli także obejrzeć filmy; o działalności Domu Pomocy Społecznej w Foluszu i Nikiforze, oraz powstający w sąsiedztwie Domu Park  Rekreacji i Edukacji Ekologicznej.

Na zakończenie przy akompaniamencie „jednoosobowej” orkiestry, na parkiecie, pod gołym niebem do wieczora trwała wspaniała zabawa.
« powrót