Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

XI Sportowa Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy  Województwa Podkarpackiego    - miniatura

XI Sportowa Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego

19.06.2009
              W minioną środę uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Foluszu wzięli udział w XI Sportowej Spartakiadzie Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Podkarpackiego, która odbyła się w Jarosławiu.
 

              W Spartakiadzie wzięło udział ponad 50 - Środowiskowych Domów Samopomocy.

Ponad 350 zawodników walczyło o laury w 8 dyscyplinach sportowych. Zawodnicy zmierzyli się w rzucie piłką lekarską, w strzałach i rzutach piłką na bramkę, slalomie rowerowym i biegach na różnych dystansach. Nowością były elementy gry Bocci. Jest to dyscyplina paraolimpijska, posiadająca wybitne walory sportowo-rehabilitacyjne, polegająca na wrzucaniu kul jak najbliżej do celu umieszczonego na ziemi.  Nasi sportowcy po raz pierwszy zetknęli się z tą dyscyplina sportu, ale radzili sobie doskonale.

        Na zakończenie wszystkim zawodnikom wręczono dyplomy i puchary za udział w Spartakiadzie.

       Po zmaganiach sportowych i krótkim odpoczynku uczestnicy mieli okazję zwiedzić Opactwo Sióstr Benedyktynek znajdujące się w Jarosławiu oraz Ratusz.

Gospodarzem Spartakiady był Środowiskowy Dom Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu.« powrót