Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Bądź widoczny  - będziesz bezpieczniejszy. - miniatura

Bądź widoczny - będziesz bezpieczniejszy.

24.03.2009

 

 

                  24 marca br. w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odbyło się spotkanie mieszkańców z zaproszonymi gośćmi z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie i Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, na temat bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

Goście; Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie Pan Jerzy Czech, Zastępca Dyrektora WORD Pan Bogusław Kolarczyk i inspektor Pani Dorota Krygowska, oraz Zastępca Kierownika Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle Pan Andrzej Zajdel, odpowiadali na pytania mieszkańców dotyczące bezpiecznego poruszania się na drodze.

 

Dyrektor Jerzy Czech, zwrócił szczególną uwagę na słabe oznakowanie pieszych poruszających się o zmroku, którzy dla kierujących pojazdami często są niewidoczni.

Naczelnik Andrzej Zajdel wymienił zdarzenie drogowe z udziałem pieszych z terenu powiatu jasielskiego w 2008 roku. Podkreślił że często do tragedii dochodziło z powodu zbyt słabej widoczności osób poruszających się wzdłuż drogi.

 

               W czasie spotkania zostały wręczone nagrody laureatom konkursu „Czuj się bezpiecznie na drodze”, który został przeprowadzony dzień wcześniej.  Konkurs w formie testu, w którym wzięło udział 19 mieszkańców Domu dotyczył bezpieczeństwa na drodze. Zwycięzcą konkursu został Pan Tomasz, który nie krył satysfakcji ze znajomości przepisów o ruchu drogowym.

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, otrzymali samozaciskowe opaski odblaskowe, dzięki którym będą bezpieczniejsi i lepiej widoczni na drodze.

 

             Akcja "Bądź widoczny - będziesz bezpieczny" jest jednym z elementów służących poprawie bezpieczeństwa mieszkańców DPS w Foluszu. Otrzymane opaski odblaskowe mieszkańcy z pewnością będą wykorzystywać podczas przepustek i wycieczek - podkreślił Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Pan Rafał Gużkowski.
« powrót