Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

XXV Przegląd Kabaretów PAKA 2009 - miniatura

XXV Przegląd Kabaretów PAKA 2009

04.03.2009
27 lutego 2009r. grupa teatralna „ORIENTO”, wystąpiła na przeglądzie kabaretów PAKA w krakowskiej Rotundzie.

     Udział w konkursie był dla naszych aktorów niezwykłym przeżyciem, tym bardziej że właśnie na PACE swoje pierwsze kroki stawiali m.in. Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Neo-nówka, Kabaret Łowcy.

 


Czułem się bardzo dobrze, mogąc uczestniczyć w tym konkursie. Odniosłem wrażenie, iż zostałem dobrze zrozumiany, a to że wygrywają inni jest kwestią losu”, mówi Pan Waldemar jeden z aktorów grupy teatralnej.

Uczestnictwo w przeglądzie kabaretów PAKA, dało mi wiele satysfakcji i rozrywki. Czuję się doceniona z tego powodu, że uczestniczyłam w takim prestiżowym konkursie. Cieszę się, że potrafiłam dać coś z siebie, co się spodobało i rozbawiło ludzi”, dodaje Pani Jadwiga.

 

   Występ był dla naszych aktorów szansą na odnalezienie siebie i pokazanie własnych talentów i umiejętności, mimo że nie zostaliśmy zakwalifikowani do występów finałowych PAKA 2009. Czuliśmy się wyróżnieni, że mogliśmy wystąpić na deskach krakowskiej Rotundy.

    Mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w tym wielkim wydarzeniu towarzyszył Dyrektor DPS Pan Rafał Gużkowski i Wójt Gminy Dębowiec Pan Zbigniew Staniszewski, który współfinansował nasz udział w Przeglądzie.

 

Jak podkreśla Dyrektor DPS "Największą wartością a zarazem sukcesem mieszkańców DPS jest to, że ani przed, ani po występie licznie zgromadzona w Rotundzie publiczność nie wiedziała o pochodzeniu naszego “ORIENTO”. Nie było taryfy ulgowej oraz zapowiedzi typu – przyjmijcie ich wyjątkowo bo są to osoby niepełnosprawne. Gratulacje więc, które zebrali otrzymali za talent i ciężką pracę, którą wykonali, nie zaś za ulgowe traktowanie.

Osobiście uważam, że poprzez naszą obecność na tak prestiżowej imprezie udowodniliśmy ludziom zdrowym, że ułomność psychiczna i fizyczna nie stanowi dla nas przeszkody, której nie moglibyśmy przeskoczyć.”


Nie wykluczone że zespół “ORIENTO” będzie miał przyjemność wystapić gościnnie razem z formacją Chatelet. W tej sprawie jesteśmy po wstępnych rozmowach.
« powrót