Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Pożegnanie lata w Iwoniczu

 

W Domu Pomocy Społecznej Zakonu Bonifratrów w Iwoniczu, w dniu 29 sierpnia odbył się XIV Podkarpacki Festiwal Rekreacji i Zabawy pn. ,,Pożegnanie lata”.


Jak co roku w kompleksie ogrodowo-rekreacyjnym Konwentu Bonifratrów w Iwoniczu wspólnie bawili się podopieczni ośrodków: DPS, WTZ, ŚDS oraz mieszkańcy Iwonicza i okolic. Po Mszy Św. i części oficjalnej przyszedł czas na rekreację i zabawę, m.in. gry, konkursy sportowe i edukacyjne, hipoterapia, urządzenia rekreacyjne oraz pokazy przygotowane przez służby mundurowe i ratownictwo medyczne.

Niewątpliwie największą atrakcją była jednak scena muzyczna, na której zaprezentowały się zespoły muzyczne i kabaretowe a także soliści. Wśród nich był występ ,,Foluszoków” z biesiadnym repertuarem oraz disco polo w wykonaniu naszego Sławomira, którzy porwali wszystkich do zabawy i wspólnego śpiewania. Jednak niekwestionowaną gwiazdą festiwalu była zakopiańska kapela ZBÓJE, której koncerty cieszą się wielką popularnościa w całym kraju.

Imprezie towarzyszyła wystawa prac podopiecznych ośrodków opiekuńczych, a wśród nich swoje obrazy zaprezentował nasz artysta malarz Pan Bogusław Przepióra. Festiwal zakończyła zabawa taneczna i pokaz sztucznych ogni.« powrót