Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Balbiny i Gwidona
31 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Droga Krzyżowa - miniatura

Droga Krzyżowa

15.04.2019

 

W dniu 12 kwietnia 2019 roku w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu odbyło się organizowane corocznie Misterium Męki Pańskiej.

 


Droga Krzyżowa rozpoczęła się na placu przed budynkiem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Następnie wierni wraz z niosącym krzyż, rozważając poszczególne stacje, przejszli wyznaczoną trasą do Kościoła Parafialnego p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Foluszu. Stacje Drogi Krzyżowej inscenizowane były przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

 

Tegoroczne misterium Męki Pańskiej pomimo niesprzyjającej pogody, po raz kolejny zgromadziło tłumy wiernych, wśród których byli m.in. przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle: Pan Stanisław Pankiewicz – Wicestarosta, oraz Pan Jan Muzyka – Etatowy Członek Zarządu a także przedstawiciele samorządów lokalnych: Pan Marcin Bolek – Wójt Gminy Dębowiec oraz Pan Wiesław Pięta – Radny Gminy Dębowiec.

 

Rozważania przygotowały i prowadziły delegacje z zaproszonych placówek tj: Domów Pomocy Społecznej z Krosna, Iwonicza,Rzeszowa, Gorlic, Brzozowa, Nowego Sącza, Moczar, Rudy, Klimkówki, Kołaczyc; Środowiskowych Domów Samopomocy z Nowego Żmigrodu oraz z Jasła, a także z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy i Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

 

Śpiew w trakcie Drogi Krzyżowej poprowadziły uczennice Szkoły Podstawowej w Cieklinie wraz z katechetą ks. Krzysztofem Stawarzem.

 

W modlitwie i rozważaniach tegorocznej Drogi Krzyżowej przewodniczył J.E. Ks. Biskup Jan Wątroba, który na zakończenie

podziękował organizatorom i wszystkim wiernym oraz udzielił Bożego błogosławieństwa.


W Drodze Krzyżowej nie mogła osobiście uczestniczyć Pani Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, która wystosowała list do Dyrektora DPS w Foluszu z podziękowaniem za zaproszenie i pozdrowieniami dla organizatorów oraz wszyskich uczestników (treść publikujemy w galerii)« powrót