Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

„RAZEM PIĘKNIEJ” - XII edycja Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych - miniatura

„RAZEM PIĘKNIEJ” - XII edycja Podkarpackiego Święta Niepełnosprawnych

 

W dniu 19 listopada delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu udała się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, gdzie odbywała się XII edycja Święta Niepełnosprawnych ,,Razem Piękniej’’.


W tym roku swoje umiejętności przedstawili mieszkańcy z osiemnastu domów pomocy społecznej z terenu Podkarpacia. Prezentowane programy artystyczne cechowała duża różnorodność. Nie zabrakło występów o charakterze rozrywkowym, jak również poważnych spektakli, których tematyką była 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Grupa kabaretowa „Oriento” z DPS w Foluszu przygotowała program pn. „Eko-moda”, którego celem było zachęcanie do zabawy modą oraz wykorzystywanie surowców wtórnych przy tworzeniu kreacji. W tym roku Świętu towarzyszyło wyjątkowe wydarzenie – otwarcie wystawy artystów malujących ustami i nogami.

Po obejrzeniu występów, uczestnicy zostali zaproszeni do mieszczącego się w WDK Klubu Bohema, gdzie wspólnie bawili się przy skocznej muzyce.

« powrót