Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

I znów na starcie

 

W dniu 4 listopada po raz kolejny grupa pasjonatów nordic walking z Domu Pomocy Społecznej w Foluszu stanęła w Dobrucowej na starcie III Marszobiegu Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach. Celem marszobiegu było uczczenie pamięci ofiar obozu oraz popularyzacja aktywności fizycznej.

 


Ranek tego dnia nie sprzyjał naszym chodziarzom, ale nie ma złej pogody, nie zniechęcał deszcz i chmury. Sześcioosobowa grupa mieszkańców zapakowała dobre humory i siły, po czym wyruszyła do Dobrucowej pod Dom Strażaka. Po przyjeździe na miejsce nastąpiła rejestracja zawodników, powitanie gości, przemarsz pod pomnik ofiar obozu, gdzie uczczono poległych minutą ciszy i złożono kwiaty.

Po oficjalnej części uczestnicy wyruszyli na trasę po kolorowym dywanie z liści w dobrucowskim lesie. Do wyboru były dwie opcje trasy 3 lub 6 kilometrów. Na pytanie: którą opcję wybieramy? , padła jedna odpowiedź – 6 kilometrów. Pan Mariusz R. z Panią Jadzią C. pod opieką Pani Małgosi trasę pokonali w zadziwiająco szybkim tempie. Pozostali mieszkańcy idąc wolniej podziwiali piękno opadających złotych liści.

Troszkę wyczerpani fizycznie udali się na poczęstunek serwowany przez organizatorów. Ucztą dla podniebienia były kiełbaski na gorąco, kawa, herbata i pyszne domowe ciasto.

Nie zabrakło także upominków, pomiędzy którymi były koszulki z okolicznościowym nadrukiem marszobiegu. Po grupowym zdjęciu nadszedł czas powrotu, ale na zawodników czekała jeszcze jedna atrakcja – oczywiście pizza w Jaśle.

 

Dziękujemy organizatorom za świetnie przygotowaną trasę, poczęstunek i możliwość integracji z profesjonalnymi chodziarzami nordic walking oraz biegaczami. Dziękujemy również naszym instruktorom, którzy wprowadzili nas w tajniki nordic walking podczas ubiegłorocznego projektu "Razem przekroczymy bariery", a z którymi mieliśmy możliwość spotkać się w tym roku na trasie.

Do zobaczenia za rok!
« powrót