Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,,Razem przekroczymy bariery" - podsumowanie - miniatura

,,Razem przekroczymy bariery" - podsumowanie

 

Dom Pomocy Społecznej w Foluszu zakończył realizację projektu pn. „Razem przekroczymy bariery” w ramach Programu Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej pod nazwą ''Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi'' - edycja 2017.

 


W dniu 15 grudnia 2017 roku, odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące dokonane działania. Spotkali się - dyrekcja, organizatorzy, trenerzy, mieszkańcy uczestniczący w projekcie oraz sympatycy nordic walking z naszego Domu. Ponieważ marsze z kijkami wśród wielu mieszkańców cieszyły się wielkim zainteresowaniem, za zaoszczędzone środki finansowe zakupiono 20 dodatkowych kijków, które zostały wręczone sympatykom nordic walking – mieszkańcom i pracownikom by wspólnie kontynuować rozpoczęte dzieło.

Pierwszym punktem wspólnej integracji był marsz z kijkami do kapliczki św. Franciszka w Foluszu - trasa pięciokilometrowa. Pomimo niekorzystnej aury - deszczu, wiatru i zimna, nasi piechurzy dzielnie pokonali szlak i wrócili w wyśmienitych humorach.

Dyrektor Domu, Pan Karol Adamski, podziękował pracownikom za przygotowanie projektu i jego realizację, a także mieszkańcom za to, że tak chętnie przystąpili do nowego wyzwania.

Kierownik projektu, Pani Lucyna Michnal przedstawiła kolejność działań podczas realizacji projektu i złożyła podziękowania zarówno mieszkańcom, pracownikom zaangażowanych w realizację projektu, jak również obecnym na spotkaniu trenerom nordic walking Pani Dorocie Witusik i Panom Mariuszowi Witusikowi i Tadeuszowi Wójcikowi, za wkład w propagowanie czynnego wypoczynku, za przekazanie w formie upominku wszystkim uczestnikom projektu chust bandamek, prezentów mikołajkowych, a szczególnie za to że po zakończeniu treningów w swoim wolnym czasie wychodzili z mieszkańcami na spacery, które miały szczególny wymiar, bo obecność trenera dodawała marszowi ważności, podkreślała uznanie dla mieszkańców, a barwne opowieści Pana Tadeusza urozmaicały codzienność i powodowały, że każdy z uczestników znajdował się przez chwilę w innej rzeczywistości.


Na zakończenie dla wszystkich, którzy się spotkali czekały gorące pierogi, kawa, herbata, woda mineralna oraz owoce; jabłka, banany i mandarynki. Na twarzach naszych podopiecznych widać było uśmiech i zadowolenie z osiągniętego sukcesu, a także radość z tego, że posiadają własne kijki nordic walking i mogą samodzielnie lub grupowo kontynuować wędrówki po pięknych szlakach Magurskiego Parku Narodowego i brać udział w marszach i zawodach nordic walking na terenie całego kraju.« powrót