Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

II Marszobieg Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach - miniatura

II Marszobieg Pamięci Ofiar Obozu Hitlerowskiego w Szebniach

07.11.2017

 

W słoneczne, lekko wietrzne, niedzielne przedpołudnie 5 listopada b.r., na zaproszenie sołtysa miejscowości Dobrucowa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Tarnowcu grupa adeptów nordic-walking wyruszyła na kolejną trasę z profesjonalną ekipą biegaczy i chodziarzy z Podkarpacia.

 

 


Od "progu" Domu Strażaka w Dobrucowej witano nas gromkimi brawami, co bardzo zaskoczyło i ucieszyło naszych mieszkańców. Po rejestracji uczestników nastąpiło krótkie powiatanie, a następnie przeszliśmy pod pomnik ofiar krwawych wydarzeń z 1943 roku, gdzie złożyliśmy kwiaty i minutą ciszy uczciliśmy Ich pamięć. Następnie dano sygnał do startu. Trasa prowadziła krętymi, lekko złocistymi, leśnymi dróżkami. Jednakże pod nogami wytrawnych piechurów czaiło się niebezpieczeństwo, otóż jeden z naszych podopiecznych został prawie wessany przez czarne, gęste błoto, niewinnie przykryte kolorowymi liśćmi buczyny i olchy. Nic tam przeszkody, my odważnie wybieramy wersję 5-cio kilometrową i podziwiamy piękno dobrucowskiego lasu. Trasa pokonana została w niecałą godzinę, a nagrodą dla zmęczonych wędrowców była gorąca herbata i kiełbaska. Na tym jednak nie koniec, nadszedł czas na wręczenie medali, okolicznościowych upominków i pamiątkowe zdjęcia.

Nasi instruktorzy nordic-walking z projektu "Razem przekroczymy bariery" gorąco gratulowali wyniku, będąc pod wrażeniem kontynuowania zaszczepionej przez Nich pasji chodzenia z kijkami wśród mieszkańców Naszego Domu. Na zakończenie imprezy zawitaliśmy w gościnne progi dębowieckiej pizzeri, gdzie uzupełniliśmy stracone kalorie, zajadając się pyszną pizzą.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a naszym instruktorom za opiekę. Do zobaczenia na kolejnej trasie.« powrót