Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Tak się bawią na Słowacji. - miniatura

Tak się bawią na Słowacji.

 

Jesienią każdego roku, mieszkańcy naszego Domu uczestniczą w wielu imprezach sportowych i kulturalnych w kraju i za granicą. Po raz kolejny zostali zaproszeni także do zaprzyjaźnionego domu pomocy społecznej w Słowacji. To tam 5 października 2017r., DSS z Plaveckich Podhradie, zorganizował IX medzinárodné stretnutie pri l'udovej piesni ,,Spievajme na l'udovú nôtu"

 


W Domu Kultury w Solośnicy, gdzie spotkało się 14 zespołów artystycznych z domów pomocy społecznej ze Słowacji, jeden z Czech i my z Polski, śpiewano ludowe piosenki. Piosenka nie zna granic, łączy wszystkie narody, łamie bariery. Wspólne śpiewanie, granie i taniec osób niepełnosprawnych pokazuje, że możemy się porozumieć mimo barier językowych. Doświadczamy tego, że na całym świecie są osoby potrzebujące pomocy, a nade wszystko akceptacji i uznania.Spotkanie na Słowacji było okazją do wspólnej integracji i przekraczania barier niepełnosprawności.

 

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie i wspaniałą atmosferę i do zobaczenia za rok.


Zapraszamy do fotorelacji.


 
« powrót