Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dla ducha i ciała - miniatura

Dla ducha i ciała

 

Dnia 13.06.br. w wigilię uroczystości św. brata Alberta Chmielowskiego, odpowiadając na zaproszenie DPS-u z Rudy koło Kamionki, uczestniczyliśmy w odpuście przeżywanym w tamtejszym Domu.

 


Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy eucharystią, w czasie której ss. Albertynki z Krakowa – goście honorowi – przedstawiły życiorys brata Chmielowskiego. Jego twórczość artystyczną, sławę, następnie doświadczenie osamotnienia, cierpienie i kalectwo, związane z utratą nogi. Siostra szczególną uwagę zwróciła na momenty Jego choroby, w tym trudne chwile spędzone w szpitalu dla chorych psychicznie. Opowiadając o świętym, podkreślała Jego fenomen dobroci, wzywała także zebranych do podejmowania gestów dobra na każdym etapie życia i swojej funkcji społecznej.

Po mszy św. każdy z uczestników mógł ucałować relikwiarz św. Alberta, który zachowany jest w formie chleba. Uczestnicy mszy otrzymali pamiątkowe obrazki z wizerunkiem i modlitwą do brata Chmielowskiego.

Przeżycia duchowe zakończyła wspólna biesiada – wykwintny obiad, ciasta i słodycze, dodały uczestnikom sił do tańca w parku przy DPS.

Radosna atmosfera oraz przyjazne rozmowy na długo pozostaną w naszej pamięci.

 

Zdjęcia - DPS Ruda« powrót