Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Benedykta i Lubomira
21 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,, Cała Polska czyta dzieciom ” cz. I - miniatura

,, Cała Polska czyta dzieciom ” cz. I

06.06.2017

 

W dniu 5 czerwca 2017 roku grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Foluszu wraz z opiekunami uczestniczyła w bibliotece Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w tej ogólnopolskiej akcji.

 


Projekt ten zachęca rodziców, wychowawców i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej 20-minutowego czytania dzieciom. Kampanię społeczną zapoczątkowała w czerwcu 2001 roku, Irena Koźmińska założycielka i prezes Fundacji ABCXXI , której misją jest wspieranie zdrowia psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe, edukacyjne, organizacyjne, promocyjne oraz lobbingowe.

W dniu 5 czerwca 2017 roku grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej w Foluszu wraz z opiekunami uczestniczyła w bibliotece Domu Pomocy Społecznej w Foluszu w tej ogólnopolskiej akcji.

W naszej bibliotece czytanie dzieciom odbyło się po raz pierwszy. Zaproszone dzieci wysłuchały tekstów na temat fast food i dopalaczy czytanych przez : Dyrektora Domu, Pana Karola Adamskiego, kierownika działu BWM, Panią Lucynę Michnal oraz instruktora k-o, Pana Stanisława Mlickiego.

Oprócz czytania, dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na ścieżce zdrowia oraz zwiedzały gabinet usprawniania leczniczego, który znajduje się na terenie Domu.

Mamy nadzieję, iż nasze skromne działania wpłyną na poczynania wychowawcze rodziców, a rozmowy z uczniami, wspólne z nimi czytanie i zabawy literackie wyzwolą u dzieci potrzebę obcowania z książką, gdyż czytanie dzieciom codziennie po 20 minut jest rewelacyjnym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.« powrót