Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Balbiny i Gwidona
31 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

WIGILIA - miniatura

WIGILIA

 

Wigilia w tradycji kościoła rzymsko - katolickiego jest najbardziej uroczystym i wyjątkowym wieczorem w roku, bowiem poprzedza dzień Bożego Narodzenia.

W Polsce wigilię obchodzi się od XVIII w., główną jej częścią jest uroczysta wieczerza, złożona z postnych potraw, którą rozpoczyna się modlitwą, a następnie wszyscy łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia płynące prosto z serca.

 

 


W tym uroczystym dniu w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu do stołu wigilijnego wspólnie z mieszkańcami zasiedli pracownicy, kierownicy, p.o Dyrektora pani Lucyna Michnal, a także zaproszeni goście: p. Andrzej Stachurski – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Mateusz Lechwar – Członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Zbigniew Staniszewski – Wójt Gminy Dębowiec, Wiesław Pięta - Radny Gminy Dębowiec oraz rodziny mieszkańców. Modlitwie przewodniczył ks. kapelan Robert Imbierowicz, a poświęcenia opłatków dokonał ks. prałat Franciszek Motyka.

Życzeniom nie było końca, bo każdy z zebranych przy wigilijnym stole łamiąc się opłatkiem życzył pozostałym: przede wszystkim zdrowia i błogosławieństwa Bożego i spotkania w tym samym gronie za rok...

Na kolacji nie zabrakło tradycyjnych potraw i wspólnego kolędowania.« powrót