Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Franciszka i Ksawerego
03 grudnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

VIII medzinárodné stretnutie pri l'udovej piesni ,,Spievajme na l'udovú nôtu" - 2016. - miniatura

VIII medzinárodné stretnutie pri l'udovej piesni ,,Spievajme na l'udovú nôtu" - 2016.

19.10.2016

Grupa ,,Foluszoki" wystąpiła na VIII Międzynarodowym Spotkaniu przy Ludowej Pieśni ,,Śpiewajmy na ludową nutę", którego organizatorem jest zaprzyjaźniony z nami Dom Pomocy Społecznej w Plaveckem Podhradie, niedaleko stolicy Słowacji, Bratysławy.


Nasi artyści już po raz siódmy uczestniczyli w tej imprezie, która w tym roku odbyła się 13 października w Domu Kultury w Solosnicy. Wzięło w niej udział kilkanaście zespołów z placówek dla osób niepełnosprawnych ze Słowacji, Czech i Polski.

Każdy zespół zaprezentował swoje regionalne utwory, zaś występ ,,Foluszoków" jak co roku porwał całą publiczność do tańca i oczywiscie wspólnego śpiewania, bo pieśni takie jak ,,Kołecka sie łobracają", czy ,,Hej, sokoły" śpiewa się po obu stronach Tatr, Występ naszych mieszkańców każdego roku jest nagradzany gromkimi brawami i cieszy się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów.

Po prezentacjach odbyła sie zabawa taneczna przy muzyce zespołu ,,Kabrnaci" z domu pomocy z Tloskova w Czechach, jednego z uczestników przeglądu. Jak co roku mieszkańcy naszego Domu bardzo miło wspominają pobyt i gościnność gospodarzy, z którymi zdążyli się zaprzyjaźnić. Serdeczne przyjęcie i miła atmosfera w DSS Plavecke Podhradie na długo pozostają w pamięci.« powrót