Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dożynki Powiatowe 2016 - miniatura

Dożynki Powiatowe 2016

 

Miesiąc sierpień to czas, kiedy tradycyjnie co roku, podczas obrzędów dożynkowych, dziękujemy za plony, którymi obdarowała nas ziemia.

 


Z tej okazji powstają przepiękne wieńce, które mogliśmy podziwiać również w ubiegłą niedzielę 21 sierpnia 2016 r. w Kołaczycach podczas Dożynek Powiatowych. Pięcioosobowa delegacja mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z opiekunami także wzięła udział w obchodach tego święta.

Impreza rozpoczęła się od przemarszu na stadion, gdzie odprawiona została uroczysta Msza św. Następnie po powitaniu przybyłych gości, miała miejsce prezentacja plonów dożynkowych, podczas której na ręce Starosty Jasielskiego złożone zostały dary.

Wykonany w ramach terapii zajęciowej w DPS w Foluszu wieniec powstał ze zbóż pszenicy, żyta i owsa oraz ziół i kwiatów. Prezentował wizerunek Jezusa namalowany przez naszego artystę p. Czesława Pojnara.

Zgodnie z tradycją, nie mogło zabraknąć również dobrego jedzenia oraz muzyki ludowej. Piękna słoneczna pogoda dodatkowo sprzyjała świetnej zabawie.


Organizatorom i gospodarzom imprezy dziękujemy za ciepłe przyjęcie.« powrót