Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi - miniatura

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi

 

Na obchody składa się zwykle wiele proekologicznych wydarzeń organizowanych przez różnorodne organizacje i instytucje. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

 


Corocznie wiosną, 22 kwietnia, również w Domu Pomocy Społecznej w Foluszu prowadzone są akcje , których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie – ochrona naszego ekosystemu, racjonalne korzystanie z naturalnych zasobów naszej planety, dbanie o jej czystość i życie w zgodzie z matką naturą.

Z tej okazji również, Sekcja Terapii zaprosiła wszystkich mieszkańców Domu do aktywnego i miłego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w otoczeniu kwitnącej przyrody.

 

W przeddzień święta ziemi, 21 kwietnia, odbyło się spotkanie rekreacyjno -sportowe na ,,ścieżce zdrowia" pod okiem instruktorów k-o i fitness. Najbardziej aktywne osoby otrzymały małe upominki, a dla wszystkich uczestników zorganizowano ognisko z pieczeniem kiełbasy i ziemniaków.

 

Z kolei 22 kwietnia, w Dniu Ziemi, zaplanowano wyprawę w góry. Nasi piechurzy wyposażeni w odpowiednie obuwie, kurtki, kanapki i wodę wędrowali górskimi szlakami parku narodowego, ścieżką przyrodniczą ,,Folusz" ( Wodospad Magurski i Diabli Kamień). Piękna pogoda zachęciła co bardziej zaprawionych chodziarzy do spaceru w górę potoku Kłopotnica, a później czarnym szlakiem, aż w okolicę zgrupowania skał "Diabli Kamień". Dla osób poruszających sie na wózkach, mniej sprawnych i tych, którzy woleli krótsze

i łatwiejsze trasy zorganizowano spacer po lesie, asfaltową drogą w kierunku parkingu z miejscem na odpoczynek. Oprócz pięknych widoków i czerpania przyjemności z pobytu wśród budzącej się do życia przyrody, nasi mieszkańcy mogli sprawdzić swoje możliwościi przezwyciężyć swoje słabości.

« powrót