Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Wiktora i Cezarego
25 lutego 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

XIV Przegląd Palm Wielkanocnych oraz Prezentacji Stołu Świątecznego - miniatura

XIV Przegląd Palm Wielkanocnych oraz Prezentacji Stołu Świątecznego

 

W dniu 16 marca br. delegacja mieszkańców z DPS w Foluszu brała udział w XIV Przeglądzie Palm Wielkanocnych oraz Prezentacji Stołu Świątecznego, którego gospodarzem był Dom Pomocy Społecznej w Nowym Sączu (ul. Nawojowska 155).

 


 

W trakcie spotkania panował świąteczny nastrój za sprawą pięknych dekoracji oraz niezwykle kolorowych stołów obfitujących zarówno w potrawy tradycyjne jak i oryginalne, niespotykane przekąski.

 

Mieszkańcy DPS w Foluszu zaprezentowali piękną palmę powstałą z naturalnych materiałów, takich jak bukszpan, suszone kwiaty, zboża i zioła. Na jej szczycie wesoło zasiadł wielkanocny zając wykonany z siana.

 

Świąteczny stół prezentował się nie mniej okazale. Znalazły się na nim między innymi jajka w pomidorach z szynką i sałatą, jajka w zielonych gniazdkach, sałatka wiosenna, pasztet pieczony, kiełbasa swojska, boczek z pieca i szynka, a także czternastowarstwowe ciasto oraz wykonany z masła baranek. Jury przyznało wyróżnienie dla naszego stołu za tradycyjne wędliny, które podbiły serca i podniebienie uczestników przeglądu.

 

Udział w przeglądzie był dla mieszkańców świetną okazją do spotkania się ze swoimi kolegami z innych Domów oraz spróbowania potraw regionalnych goszczących tradycyjnie na wielkanocnych stołach.
Serdecznie dziękujemy firmie Bieszczady Sp. Z o. o. z Jasła za przekazaną darowizę.« powrót