Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Karnawał, ,,Tłusty Czwartek" - miniatura

Karnawał, ,,Tłusty Czwartek"

 

,,Duży, mały, chudy, tłusty, z balu wracają bracia Zapusty.
Jeszcze im w głowach płynie spod smyka karnawałowa, skoczna muzyka".

 


To już ostatnie dni karnawału i ostatnia okazja przed Wielkim Postem, aby oddać się tanecznym zabawom i jak przystało na "Tłusty Czwartek" czyli tzw. zapusty, objadać się do woli pączkami i łakociami.

Zabawa Karnawałowa z tej okazji została zorganizowana również w naszy Domu. Mieszkańcy w ten dzień tańczyli, spalając zbędne kalorie na parkiecie.

Były zabawy i konkursy, niektórzy również próbowali swych sił w karaoke, nie brakowało też chętnych do wspólnego śpiewania. Do tańca przez cały dzień przygrywał tradycyjnie nasz instruktor k-o, a pracy miał wiele, gdyż napływające tego dnia życzenia i dedykacje w większości wymagały żywego i skocznego repertuaru. Każdy chciał podzielić się wyrazami sympatii do innych, a wspólna zabawa to najlepsza okazja do nawiązywania bliższych znajomości czy odnowienia starych przyjaźni. Nic tak nie łączy jak chwila wspólnego szaleństwa, integracyjna zabawa i towarzyszący temu dobry humor. Dla mieszkańców DPS-u to często najlepszy lek na codzienne zmaganie się ze swoją chorobą i okazja, aby na chwile zapomnieć o swoich troskach.

Góra pączków, kolorowe kanapki i wiele radości w ,,Tłusty Czwartek" a teraz przed nami okres Wielkiego Postu, czas wyciszenia i pokuty na 40 dni, a póżniej kwiecień, wiosna i znów można będzie "poszaleć".« powrót