Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Wigilia - miniatura

Wigilia

 

Wigilia Bożego Narodzenia w tradycji chrześcijańskiej to dzień poprzedzający Boże Narodzenie, a tym samym kończący okres adwentu. Jest to szczególny dzień, w którym chrześcijanie spotykają na tzw. wieczerzy wigilijnej.

 

 


W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu wraz z Dyrekcją, mieszkańcami i pracownikami przy wspólnym stole zasiedli: Pan Witold Lechowski - Wicewojewoda Podkarpacki, Pan Mariusz Sepioł – Sarosta Jasielski, Pan Marek Biernacki – etatowy członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Pan Grzegorz Pers – członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Pan Stanisław Mlicki - członek Zarządu Powiatu Jasielskiego, Pan Zbigniew Staniszewski - Wójt Gminy Dębowiec, Pan Wiesław Pięta – radny Gminy Dębowiec, Ks. Prałat Franciszek Motyka z Cieklina, Ks. Kapelan DPS Robert Imbierowicz.

Ks. Kapelan rozpoczął wigilię modlitwą, natomiast ks. Prałat dokonał obrzędu błogosławieństwa i poświęcenia opłatków.

Zarówno zaproszeni goście, jak i Dyrektor Domu Pan Karol Adamski skierowali do mieszkańców i pracowników mnóstwo ciepłych słów, a przełamując się białym opłatkiem z ok. 300-stu uczestnikami spotkania wigilijnego, składali wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

Na stołach przykrych białym obrusem z wiązką sianka i palącymi się świecami, pojawiły się wigilijne potrawy: żur, ziemniaki, kapusta z grochem, ryba smażona, pierogi ruskie i z kapustą, kompot z suszek, owoce i inne smakołyki.


Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za poświęcony czas, w tym szczególnym dla nas dniu.« powrót