Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

ADWENT- OCZEKIWANIE NA PRZYJŚCIE ZBAWICIELA - miniatura

ADWENT- OCZEKIWANIE NA PRZYJŚCIE ZBAWICIELA

 

Adwent rozpoczyna się pierwszą niedzielą adwentu i trwa do 24 grudnia. Chrześcijanie od 4 wieku używają terminu „ ADWENT „ na oznaczenie podwójnego przyjścia Chrystusa :

W tajemnicy wcielenia [BOŻE NARODZENIE] oraz w chwili gdy dzieje świata i ludzkości dobiegną kresu { PARUZJA }. W adwencie odprawiane są msze roratnie, gdzie wraz z Maryją przygotowujemy się na przyjście Zbawiciela.

 


Jako symbol oczekiwania i przygotowania się na godne spotkanie z Jezusem w Betlejem mieszkańcy Domu wykonali wieniec adwentowy. Pośród iglastych gałązek jodły widnieją cztery świece symbolizujące cztery niedziele adwentowe. W każdą kolejną niedzielę adwentu zapalana jest jedna świeca. Symbolika wieńca adwentowego jest następująca: zielone gałązki-życie, nadzieja , świece- światło, nadchodząca Światłość, forma wieńca : krąg- powracający cykl życia.

W naszym domu szczególnie przeżywamy ten czas w spotkaniach Na ścieżkach naszej wiary ''Krąg”, gdzie poprzez rozmowę uświadamiamy sobie wielkość i kruchość ludzkiego życia. Zarówno pracownicy jak i mieszkańcy domu wspólnie starają się stworzyć rodzinną atmosferę godnego życia doczesnego, aby zasłużyć sobie na wieczność. W ten sposób przejawia się prawdziwa postawa żywej wiary i miłości człowieka tego zwłaszcza najsłabszego.

Podobnie jak przed Świętami Bożego Narodzenia starannie porządkujemy mieszkania, powinniśmy zrobić również porządek w naszych sercach.« powrót