Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Hortiterapia- leczenie za pomocą ogrodu - miniatura

Hortiterapia- leczenie za pomocą ogrodu

 

Dnia 10.11.2015 siedmioosobowa grupa mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu uczestniczyła w wykładach na temat hortiterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, prowadzonych w ramach projektu „Nowy pokład energii tkwi w ogrodzie”.


 

Zajęcia przeprowadzone przez podopiecznych i pracowników ŚDS były bardzo ciekawie gdyż omawiano zagadnienia związane z prowadzeniem ogrodu, znaczenia kwiatów i ich barw.

Hortiterapia przede wszystkim polega na wykorzystaniu naturalnych walorów jakie oferują ogrody; te pełne kwiatów, zieleni krzewów i drzew oraz te przydomowe warzywniaki. Przebywanie w nich oraz ich pielęgnacja wpływa na dobre samopoczucie, odprężenie, likwiduje napięcie i zmniejsza stres.

Goszcząca grupa kabaretowa z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach przedstawiła skecz, był pyszny poczęstunek oraz zabawa integracyjna. Wspólna zabawa minęła bardzo szybko i przyjemnie i jak twierdzi p. Sławek „ naprawdę trudno było się rozstać „.

Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i miłe przyjęcie.« powrót