Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Grzegorza i Aleksandra
24 kwietnia 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Międzynarodowe Spotkanie przy Ludowej Pieśni na Słowacji. - miniatura

Międzynarodowe Spotkanie przy Ludowej Pieśni na Słowacji.

 

Grupa ,,Foluszoki" wystąpiła na Międzynarodowym Przeglądzie Pieśni Ludowych ,,Spevajme na ludovu notu", który odbył się 8 października w Solosnicy na Słowacji. Organizatorem przeglądu jest Dom Pomocy Społecznej w Plavecke Podhradie koło Bratysławy.

 


To już szósty występ naszych artystów podczas siedmiu edycji tego spotkania. Co roku "Foluszoki" spotykają sie z serdecznym przyjęciem, a występ nagradzany jest gromkimi brawami. Tym razem zespół zaprezentował m.in ,,wiazankę góralska", czyli utwory, które często znane są po obu stronach Tatr. Tak więc publiczność żywo reagowała na nasze melodie. Także pieśni słowackie i czeskie, które można usłyszeć na festiwalu często mają wspólną historię i niejednokrotnie ten sam tekst.

Cały pobyt u naszych przyjaciół w DSS Plavecke Podhradie jest miłym przeżyciem. Miła atmosfera, międzynarodowa integracja, zagraniczna wycieczka sprawiają, że nasi mieszkańcy z utęsknieniem czekają na kolejną ,,Pozvankę,, .Długa droga, trochę męcząca, ale warto w nią wyruszać, gdyż można zobaczyć miasta i wioski za granicą, piękne widoki po drodze. Tatry polskie i słowackie są przepiękne jesienią ..." - wspominają członkowie "Foluszoków", którzy już dziś ,,piszą się" na następny wyjazd.

« powrót