Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

,,Daleko i blisko" - miniatura

,,Daleko i blisko"

 

W dniu 16 października 2015 r. w Muzeum Narciarstwa im. Stanisława Barabasza w Cieklinie odbył się wernisaż wystawy Bogusława Przepióry, mieszkańca Domu Pomocy Społecznej w Foluszu.

 


Sam pomysł, aby artysta malarz mieszkający w naszym Domu, mógł szerokiej publiczności pokazać swe prace wyszedł od Pani Mirosławy Ślusarczyk z Cieklina. Pan Wiesław Czechowicz – kustosz Muzeum Narciarstwa z wielkim entuzjazmem przyjął tą propoyzcję od pracowników DPS w Foluszu. I oto w piątkowy wieczór nastąpił ten czas gdy po Muzeum "rozbrzmiały nutki" pięknych polonezów, sonat i nastrojowych piosenek w wykonaniu, Pana Przemysława Sudyki, a Pan Wiesław Czechowicz wraz Panią Lucyną Michnal – p.o. Dyrektora Domu otworzyli wystawę "Daleko i blisko" artysty Bogusława Przepióry.

Malarzowi towarzyszyła siostra Renata oraz chrześniak Paweł. Na wernisaż przybyli okoliczni mieszkańcy gminy Debowiec, kierownicy działów, pracownicy, koledzy i koleżanki z DPS w Foluszu, koledzy Pana Bogusława ze szkoły, ks. dziekan Franciszek Motyka, probosz z Parafii Folusz, ks. Robert Imbierowicz, sołtys wsi Folusz, Pan Tadeusz Mizerak, radny Rady Gminy Dębowiec- Pan Wiesław Pięta.

Pan Bogusław, mówił o swej twórczości z dużą tremą i skromnością. Mówił o tym, że czerpie wiele pomysłów od twórców rosyjskich oraz że Jego tęsknota za okolicami Biecza zostaje przelana na półtno. Pokazuje te okolice jak i tamte zabytki sakralne, ale te foluszowe widoki też bardzo Go inspirują. Kocha malować pejzaże i góry, zimowe widoki, ale nie stroni od namalowania zwierzaków, ptaków i martwej natury.

Pan Bogusław jako artysta poszukujący swej drogi w malarstwie, otrzymał mnóstwo ciepłych, pełnych uznania słów od zebranych na wernisażu gości, a trzeba zaznaczyć, że wśród zwiedzających nie zabrakło małych pasjonatów – kilkuletnich jak również profesjonalistów, np. Państwa Ireny i Bogdana Kozon z Cieklina - małżeństwo plastyków, absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu.


Zapraszamy do fotorelacji jak również do odwiedzenia wystawy "Daleko i blisko".

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania w galerii Muzeum do 30 grudnia 2015 roku.« powrót