Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Dożynki Gminne - Dębowiec 2015 - miniatura

Dożynki Gminne - Dębowiec 2015

 

W dniu 30 sierpnia 2015 r. na zaproszenie Wójta Gminy Dębowiec, delegacja mieszkańców DPS w Foluszu wzięła udział w corocznych obchodach "Dożynek Gminnych".

 


Impreza rozpoczęła się od uroczystego marszu zaproszonych KGW i innych grup z okolicznych sołectw, które prezentowały przygotowane przez siebie plony dożynkowe. Dopracowane w każdym szczególe, piękne wieńce stanowiły główną atrakcję Dożynek. Trud włożony w przygotowanie plonów nie poszedł na marne, gdyż zgromadzony tłum ludzi przez cały czas podziwiał i fotografował przygotowane wieńce dożynkowe. Pośród nich „dumnie” stał i nasz plon z przesłaniem „ Panie daj nam wody żywej”, a delegacja w strojach ludowych Domu zharmonizowała się z całym korowodem dożynkowym.

Na wszystkich zaproszonych gości czekał szereg atrakcji w postaci występów i koncertów przygotowanych przez organizatorów imprezy.

Spotkanie dożynkowe pozwoliło bardzo miło spędzić czas i pożegnać tegoroczne wakacje.


Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Dębowiec za zaproszenie oraz za „ dar serca” Gminy ,dzięki czemu mieliśmy „suto” zastawiony dożynkowy stół.

« powrót