Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Piknik Pokoleń w Rzeszowie - miniatura

Piknik Pokoleń w Rzeszowie

 

W sobotę 16 maja 2015 r., na terenie Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie odbyła się impreza integracyjna pod nazwą „Szwajcarsko-Polski Piknik Pokoleń" adresowana głównie do mieszkańców Domów Pomocy Społecznej oraz podopiecznych Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych z województwa podkarpackiego.

Wydarzenie to miało na celu integrację osób starszych, niepełnosprawnych z dziećmi i młodzieżą.


 

W ramach pikniku zapewniono wiele atrakcji, między innymi: warsztaty rękodzieła artystycznego, gry i zabawy plenerowe, przejażdżka na kucyku, wspólne gotowanie i poznawanie różnych tradycji kulinarnych oraz pokazy kulinarne Grzegorza Łapanowskiego w których czynny udział wzięła Pani Zofia Wickowska, Dyrektor Publicznego Gimnazjum w Cieklinie. Pan Karol Adamski, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, został wytypowany do konkursu obierania ziemniaków na czas.

 

Nie zabrakło również możliwośći zaprezentowania swoich talentów podczas Festiwalu Umiejętności i Twórczości Mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. Mieszkańcy DPS w Foluszu wraz z uczniami Publicznego Gimnazjum w Cieklinie mieli okazję przedstawić program słowno- muzyczny pt. "Różnice międzypokoleniowe na wesoło". Praca nad przygotowaniem spektaklu trwała dwa miesiące, między młodzieżą a mieszkańcami wytworzyła się więź, zostały zniwelowane bariery społeczne i psychiczne, co pozwoliło na stworzenie świetnego programu rozrywkowego, który został nagrodzony dużymi brawami.

 

Wśród wymienionych atrakcji znalazło się także coś dla pasjonatów gotowania. Mogli oni zmierzyć się ze sobą w konkursie kulinarnym prowadzonym pod okiem Grzegorza Łapanowskiego. Drużyny biorące udział w konkursie, składające się z mieszkańów Domów Pomocy Społecznej oraz podopiecznych Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych, miały niełatwe zadanie stworzenia oryginalnej potrawy ze szparagami w roli głównej. Zespół reprezentujący DPS w Foluszu postawił na placki ziemniaczane ze szparagami w pomidorach.

 

Słoneczna pogoda, rozmaite atrakcje, wspaniała atmosfera i współpraca z młodymi ludźmi, sprawiły, że udział w Pikniku Pokoleń będzie z pewnością dla wielu osób miłym wspomnieniem.

 

Tekst: J.J., K.B.

Publikacja: K.B.« powrót