Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Wizytacja duszpasterska - miniatura

Wizytacja duszpasterska

 

Zwieńczeniem wizytacji w Parafii Folusz, była obecność ks. Biskupa Edwarda Białogłowskiego wraz z dziekanem ks. Janem Reczkiem, w Domu Pomocy Społecznej w dniu 8 kwietnia 2015 roku.

 


     W społeczności wsi Folusz, mieszkańcy Domu to prawie 1/2 wiernych tej Parafii, dlatego też ks. Biskup objął swą wizytacją też pracę kapelana, ks Roberta Imbierowicza w naszym Domu. Dyrektor Domu, p. Karol Adamski witając szacownego gościa życzył ks. Biskupowi    „ … by posługa pasterska w naszej Diecezji przynosiła jak najwięcej prawdziwej radości płynącej od samego Chrystusa Zmartwychwstałego...”.

    Wizyta ta sprawiła natomiast mieszkańcom wielką radość, a szczególnie to, iż w Kaplicy Domu mogli wraz z ks. Biskupem uczestniczyć w modlitwie, wysłuchać do nich kierowanych słów pełnych ciepła i dających tak dużo otuchy w chorobie i na dalsze dni pobytu w placówce. Ks. Biskup odwiedził również niechodzących mieszkańców w ich pokojach, a także pokój terapii zajęciowej gdzie licznie zgromadzeni mieszkańcy wraz z personelem opowiadali o swoich troskach i kłopotach, skąd pochodzą, a także o zajęciach prowadzonych w Domu w ramach terapii zajęciowej i usprawniającej.

    Mieszkańcy podziękowali gościowi wręczając stroik wielkanocny, a mieszkanka p. Zosia Krzywińska obdarowała, ks. Biskupa własnoręcznie zrobionym dla Niego łabędziem.« powrót