Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Zbigniewa i Grażyny
01 kwietnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Niedziela Palmowa - miniatura

Niedziela Palmowa

 

Niedziela Palmowa to chrześcijańskie święto, które upamiętnia przybycie Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Jest to także pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia, który kończy się w Niedzielę Męki Pańskiej. Niedziela Palmowa jest, oczywiście, świętem ruchomym ze względu na powiązanie z Wielkanocą .Rozpoczyna okres przygotowania do świąt, który może być okazją do wyciszenia, skupienia i przeżywania męki Chrystusa.

 


Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według zwyczajów tego dnia, wierni przynoszą do kościoła palmy, które symbolizują odradzające się życie. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Foluszu także uczestniczyli w obchodach tego święta. Jak nakazuje tradycja, przynieśli ze sobą wykonaną własnoręcznie 2,5 metrową palmę, która zachwycała pełnią barw oraz wiele kawiatów i gałązek wierzbowych Podczas nabożeństwa, ks. Kapelan poświęcił ją i pobłogosławił zgromadzonych wiernych.

Poświęcone palmy mieszkańcy zabrali do swoich pokoi, a ta największa pozostanie w Kaplicy przez cały rok.« powrót