Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Światowy Dzień Chorego - miniatura

Światowy Dzień Chorego

 

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony 13 maja 1992 roku przez papieża Jana Pawła II w liście skierowanym do kard. Florenzo Angeliniego przewodniczącego Papieskiej  Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Jan Paweł II w liście tym zaznaczył, że "ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym." Ten jeden dzień w roku jest okazją do modlitwy i refleksji dla tych, którzy cierpią na duszy i na ciele, w wielu kościołach sprawowane są nabożeństwa połączone ze zbiorowym sakramentem namaszczenia, które jest widzialnym znakiem niewidzialnej łaski.

 

 


W Domu Pomocy Społecznej w Foluszu także odbyło się takie nabożeństwo. Kapelan ks. Robert Imbierowicz odprawił Mszę Świętą, na koniec której każdy indywidualnie podchodził i uzyskiwał wspomniany sakrament. Dla wielu mieszkańców była to niezwykle wzruszająca chwila. Wszyscy wspólnie modlili się o zdrowie swoje i swoich bliskich.

 

Po zakończeniu spotkania sakramentalnego wszyscy wraz z kapłanem spotkali się, aby porozmawiać o dręczących ich problemach, które niejednokrotnie mają związek  z ich chorobą. Każdy mógł się podzielić swoimi troskami, wątpliwościami i przeżyciami. Rozmowa ta pomogła wielu osobom opanować lęk i niepokój, a jak sami stwierdzili, sakrament namaszczenia pomoże im nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie.

 « powrót