Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Eufemii i Klaudii
20 marca 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

Szampańska zabawa. - miniatura

Szampańska zabawa.

 

Sylwester nie należy do zwyczajnych nocy, dlatego też nie można jej spędzać tak jak każdej innej. To jest czas, który warto przeżyć wyjątkowo. Sposób w jaki obchodzi się tę noc jest oczywiście uzależniony od religii i kultury danej społeczności.

 

 


 

Tradycyjny polski sylwester przypominał Wigilię. Wszyscy zgromadzeni zasiadali do wspólnej wieczerzy w rodzinnej i ciepłej atmosferze. W ostatni dzień Starego Roku należało zakończyć kłótnie i pogodzić się, po to aby w Nowy Rok wejść z czystym sumieniem. Młode dziewczęta wróżyły sobie nawzajem o małżeństwie i miłości.

 

We współczesnym świecie Sylwester może przybierać różne oblicza. Do najpopularniejszych form spędzania tej jakże niezwykłej nocy należą: domowe prywatki, dyskoteki sylwestrowe, wielkie bale oraz imprezy na rynkach i ulicach miast. Wszyscy witają Nowy Rok składając sobie nawzajem życzenia i pijąc szampana.

 

Mieszkańcy Domu pożegnali Stary Rok podczas zabawy Sylwestrowej. Tańcom nie b yło końca, wszyscy wspaniale bawili się przy muzyce w wykonaniu naszego instruktora k-o. Uczestnicy balu mieli do dyspozycji bufet z przekąskami oraz ciepłymi i zimnymi napojami. Wszyscy popijając bezalkoholowego szampana składali sobie życzenia noworoczne. Dyrekcja, kierownik Działu BWM oraz pracownicy życzyli mieszkańcom dużo zdrowia, szczęścia i pomyślności w Nowym Roku.

 

Spotkanie to było chwilą do refleksji nad minionym rokiem oraz okazją do noworocznych postanowień.

 

Podczas imprezy został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną. Laureatami zostali Wiesław Surowa, Bogusław Przepióra oraz Jadwiga Fortuna.

 

Tekst: J.W

 « powrót