Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Franciszka i Ksawerego
03 grudnia 2023
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

"Dotknięcie piękna" - miniatura

"Dotknięcie piękna"

 

W dniu 15 października br., na zaproszenie Dyrektora Domu, Pana Karola Adamskiego, z inicjatywy Pana Zbigniewa Dranki oraz Pana Stanisława Mlickiego - Radnych Powiatu Jasielskiego, 18 – metrowy pojazd zaparkował na placu przed Domem Pomocy Społecznej w Foluszu. Wywołał on duże zaciekawienie wśród mieszkańców.


 

Rozpoczęło się zwiedzanie. Dla jednych było to ogromne przeżycie, u innych wzbudziło zdziwienie, że samochód przywiózł tyle wspomnień o Janie Pawle II. Wśród eksponatów znalazły się m.in.: Sutanna, piuska, Mitra papieska z Tor Vergata, ampułki na wino i wodę, brewiarz, różaniec i krzyż pektoralny, buty, ornat, zegar z biurka w Castal Gandolfo, narty oraz fotografie
z dzieciństwa, cytaty z papieskich homilii i wiele innych.

Pan Stanisław O., mieszkaniec Domu, stwierdził: "Nigdy bym w życiu nie spotkał się z obecnością Papieża. Wspaniałe jest doświadczenie spotkania, poprzez te przedmioty, które były Jego własnością, a są tak bardzo skromne. Ze względu na chorobę, nie przekroczyłbym bariery innego muzeum, a tu właśnie mogłem doświadczyć Jego obecności i otrzymałem w tym dniu, gdy zwiedzałem Muzeum, łaskę cudownego przebudzenia się mojej siostry po operacji".

Nasza społeczność jest nieduża, tym bardziej dziękujemy, że Mobilne Muzeum Jana Pawła II realizowane przez Centrum Jana Pawła "Nie lękajcie się!" w Krakowie, właśnie do nas zawitało. Bardzo jesteśmy wdzięczni, że nadal jest razem z nami Jan Paweł II, który powiedział w Gdańsku 1987 r. w homilii do chorych : „Jesteście wpisani bardzo głęboko w tę przejmującą tajemnicę wiary: Krzyż — Eucharystia — wieczernik — słowa setnika. Pamiętajcie, że Chrystus do” końca nas umiłował” (por. J 13, 1) przez Krzyż, a miłość ta trwa w Eucharystii. Pamiętajcie! Niech to będzie waszą mocą w słabości. Wy także jesteście wezwani, aby miłować do końca".


Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Zbigniewa Dranki, Radnego Powiatu Jasielskiego
« powrót