Przejdź do treści
Znajdujesz się: Strona główna
imieniny: Teodozji i Magdaleny
29 maja 2024
Czcionka duża - powiększenie  Czcionka średnia - powiększenie  Czcionka standardowa  Widok standardowy  Widok dla słabowidzących 

Strona główna - artykuł archiwalny

I Spartakiada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu - miniatura

I Spartakiada Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, z dnia 14 stycznia 2014r., w sprawie zajęć rehabilitacji społecznej w dps dla osób z zaburzeniami psychicznymi, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu wdrożył program, w którym realizuje zawarte w Rozporządzeniu postanowienia. Raealizacja założeń Rozporządzenia to między innymi: promowanie zdrowia psychicznego poprzez aktywizację fizyczną mieszkańców Domu. Prowadzący zajęcia w tym zakresie zorganizowali Spartakiadę w różnych dyscyplinach sportowych. W Spartakiadzie uczestniczyło 35 osób - 7 osób z każdej z V grup RS (Rehabilitacji Społecznej) realizujących powyższe Rozporządzenie. 

W dniu 8 października br., w piękny słoneczny lecz wietrzny dzień, Dyrektor Domu, Pan Karol Adamski, otworzył I Spartakiadę Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu. Życzył mieszkańcom świetnej zabawy i współzawodnictwa fair play.


W I konkurencji - biegu na 30 m, zwyciężcą został Pan. SławomirKaczmarek,

W II konkurencji – rzucie piłką lekarską /3kg/, najlepszy wynik /10,20 m/ osiągnął Pan Bogdan

Czajkowski,

W III konkurencji - slalomie między słupkami, bezkonkurencyjny okazał się Pan Mariusz Ryznar,

W IV konkurencji - skoku w dal /3 skoki po kolei/ zdecydowanie najdłuższy skok /1,80 m/ oddał

Pan Bogdan Przepióra,

W V konkurencji - rzucie woreczkami do obręczy, nalepszym spośród startujących okazał się

Pan Bronisław Wojtuń,

W VI konkurencji - rzucie piłką do kosza, wygrał Pan Marcin Jaracz,

W VII konkurencji - odbijaniu piłeczką pingpongową, zwyciężył Pan Wojciech Myśliwiec.

Zawodnikom kibicowali mieszkańcy Domu, personel, rodziny i zaprzyjaźnione osoby z miejscowości Folusz. Atmosfera była wspaniała, zawodników zagrzewały do walki okrzyki, oklaski, gwizdy. Przygotowania do zawodów trwały od wiosny i dały znakomite rezultaty sportowe. Uczestnicy Spartakiady z poszczególnych pięciu grup Rehabilitacji Społecznej w Domu, walczyli fair play. Bezkonkurencyjna była grupa V RS.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji I Spartakiady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu, nagrody oraz dyplomy dla 35 uczestników wręczyła Pani Joanna Kozak-Pierunek, z-ca Dyrektora, wraz z Panią Lucyną Michnal, kierownikiem Działu BWM.

Dodatkową atrakcją dla uczestników i kibiców było wspólne grillowanie w Parku Rekreacji i Edukacji Ekologicznej im. St. Zająca w Foluszu.


Dyrekcja i Rada Mieszkańców Domu składa serdeczne podziękowania dla Firmy Life z Jasła, która ufundowała nagrody dla uczestników Spartakiady.
« powrót